Az EDC Debrecen Vállalkozásfejlesztési Csoport többek között azzal a céllal jött létre, hogy segítse a helyi vállalkozások fejlesztését, versenyképességének növelését. Folyamatosan figyelik és segítséget nyújtanak a pályázati forrásokkal kapcsolatban.
COVID-19 időszakra járó támogatások
A munkaadók vissza nem térítendő támogatást kaphatnak, ha programrésztvevő állami foglalkoztatási szervnél regisztrált álláskeresőt foglalkoztatnak munkaviszony keretében. A támogatás mértéke a foglalkoztatót terhelő bruttó bér és szociális hozzájárulási adó 100%-a, de legfeljebb 200 ezer Ft lehet fix 6 hónapos folyósítási időtartamra, további fix 3 hónapos támogatás nélküli továbbfoglalkoztatási kötelezettség előírása mellett.
A támogatás célja a koronavírus gazdasági hatásainak enyhítése a hazai vállalkozások létszámának minél nagyobb arányú megtartása érdekében. 70%-os támogatási intenzitás mellett 5-153,5 millió forint támogatás igényelhető új eszközök, gépek beszerzésére, új technológiai rendszerek és kapacitások kialakítására stb.
A Kormány a munkahelyek védelme érdekében valósítja meg a kutatási, fejlesztési és innovációs (KFI)szektor magasan képzett munkavállalóinak bértámogatását. Az intézkedés célja a KFI szektorban dolgozómunkavállalók (például mérnökök, fejlesztőmérnökök, informatikusok) munkahelyének védelme, a támogatással a szektorban dolgozók munkabérének fenntartása, a KFI szektor dolgozóinak tartósfoglalkoztatása. A támogatás célja a COVID-19-járvány alatti elbocsátások elkerülése.
A veszélyhelyzet idején történő csökkentett munkaidős foglalkoztatás támogatásának célja, hogy a rövidített munkaidőben történő foglalkoztatás idejére a munkavállalók kieső jövedelmének egy részét az állam átvállalja, ezzel hozzájárulva a munkahelyek megőrzéséhez.
A versenyképesség növelő támogatás célja, hogy a feldolgozóipari és üzleti szolgáltató központi szektorban működő közép- és nagyvállalatok számára segítséget nyújtson a koronavírus-járvány kitörése által nehéz helyzetbe kerülő vállalkozások számára a bevétel kieséseik és likviditási problémáik leküzdése érdekében.
Pályázati keresők
Közvetlen Brüsszeli ForrásokSzéchenyi 2020
European Commission - Funding &tender opportunities
pafi.hu Pályázatfigyelő
PályázatMenedzser
Pályázatkereső és pályázati információs szakportál
Horizont 2020
TŐKEBEFEKTETÉS
Mi is a tőkebefektetés?
- A fejlesztési tőke elsősorban a növekedési potenciállal rendelkező már működő vállalkozások számára optimális megoldás.
- A tőkebefektetés nem hitel és nem támogatás.
- Tőkebefektetés esetén a vállalkozásnak nincs szüksége extra fedezetre, a tőkebefektetés fedezete maga a vállalkozás teljesítménye, múltja és a fejlesztésre vonatkozó tervei.
Mire használható?
- Termék- és technológiafejlesztésre
- Működő tőke finanszírozásra
- Felvásárlásokra
- Tőkeszerkezet javításra, expanzióra
Kivel vehető igénybe?
Tőkéstárs – a láthatatlan mentor | Tőkéstárs – a türelmes és kockázatvállaló partner | FOCUS VENTURES Kockázati Tőkealap-kezelő Zrt. |
|
|
Az MFB Csoporthoz tartozó MFB Invest Zrt. 2019. októberében indította el első Városi Tőkelapját. Az alapot kezelő társaság a FOCUS VENTURES Kockázati Tőkealap-kezelő Zrt. az MFB Invest 100 % tulajdonában álló társaság. A FOCUS VENTURES végzi az alappal kapcsolatos adminisztrációs feladatokat, biztosítja a támogatási szabályoknak való megfelelést, valamint ellátja a megvalósult projektek monitorozását egészen a „kiszállásig”. Az alap sikerességét a projektek felkutatásán keresztül, mindig helyi, helyismerettel rendelkező tanácsadó cégek segítik és biztosítják. |
Debreceni Városi Alap
Debreceni Városi Alap bevezetése
Az MFB Csoport tag MFB Invest Zrt. 2019. utolsó negyedévében jelentette be legújabb alapja, a Városi Tőkelap indulását. Elsőként Debrecenben került sor az operatív feltételek összehangolására, az együttműködési nyilatkozatok aláírását követően pedig megnyílt a 10 mrd Ft keretösszegű tőkelap a helyi, megyei vállalkozások számára, melyből fejlesztési, beruházási lehetőségek megvalósításához kaphatnak tőkejuttatást. Az Alap 12 év futamidővel, 7 éves befektetési periódussal működik, az átlagos befektetési méret a tervek szerint 100 M Ft és 1 Mrd Ft között alakul. Az Alapból bármely iparági szektorból, kizárólag magyarországi székhelyű vállalkozások országhatáron belül megvalósított projektjei finanszírozhatók. Az eseményről bővebb információ ide kattintva érhető el.
Jellemzői
Helyi vállalkozók olyan ígéretes fejlesztési, beruházási lehetőségek megvalósításához kaphatnak finanszírozást, amely az üzleti megtérülésen túl közvetlenül vagy közvetett formában segíti a régió fejlődését is. A tőkejuttatás lehet tőkeemelés meglévő vállalkozásban vagy akár közös vállalkozás alapítása. A Tőkealap a célvállalkozásokban kizárólag kisebbségi részesedést szerez, de nem zárja ki hitel vagy kölcsön nyújtását sem. A Tőkealap bármely iparági szektorba befektethet, amennyiben a vállalkozás megfelel a finanszírozáshoz szükséges és a vonatkozó uniós elvárásoknak, kellően innovatív és fejlődési potenciállal rendelkezik.
Az Alapból finanszírozható vállalkozások köre…
- Az EU-ban bejegyzett,
- Magyarországon működő,
- döntően az megyei székhelyű, a projektet Magyarországon megvalósítani tervező,
- kellően innovatív és növekedési potenciállal rendelkező,
- elsősorban érett szakaszban lévő, nem start-up,
- megfelelő üzleti tervvel és múlttal,
- a növekedést, fejlődést egyéb finanszírozási formák mellett tőkefinanszírozásból elképzelő vállalkozások.
Az eljárás menete
(1) | Az MFB és a debreceni önkormányzat közös Városi Tőkealapját a debreceni (és hajdú-bihari) vállalkozások az EDC Debrecen-en keresztül érhetik el. |
(2) | A pályázati eljárás úgy indul, hogy az érdeklődő cégek eljuttatják jelentkezésüket, valamint a tőkealap támogatásával fejleszteni kívánt ötletük leírását az EDC Debrecenhez a címre vagy az EDC Debrecen Vállalkozásfejlesztési csoportjánál keresik Lévay Balázst a következő telefonszámon (+36205097367). |
(3) | Az EDC Debrecen vállalkozásfejlesztési csoportja felveszi a kapcsolatot a jelentkezőkkel, elvégzi a cég vizsgálatát, majd az anyagot továbbítja az MFB-hez tartozó Logos Ventures Kockázati Tőkealap-kezelő Zrt.-hez, mely előterjeszti, jóváhagyásra küldi a projektet a Befektetési Bizottság számára. A Befektetési Bizottság háromtagú, melynek két tagját Debrecen város, harmadik tagját az MFB Invest delegálja. |
(4) | Sikeres tőkebefektetést követően az MFB Invest látja el az adminisztrációs feladatokat, azaz biztosítja a szabályoknak való megfelelést, valamint a megvalósult projektek monitorozását egészen az Alap tulajdonrészének eladásáig. |
További információk
FOCUS Ventures Kockázati Tőkealap-kezelő Zrt. Központ
e-mail:
web: www.mfbinvest.hu
|
EDC Debrecen Város- és Gazdaságfejlesztési
e-mail:
web: edc.debrecen.hu
|
PROSPERA

PROSPERA (PROmoting Sustainable development and regional attractiveness through PERi-urban Areas) nemzetközi pályázat.
Az Európai Regionális Fejlesztési Alap 2014-2020 közötti időszak prioritásai alapján a PROSPERA projekt a környezeti és hatékony erőforrásfelhasználási céloknak a megvalósításához járul hozzá.
Brossúra / Brochure
Hírlevél 1 / Newsletter 1
Hírlevél 2 / Newsletter 2
URBACT III. Program
Részletek
String

Az Európai Regionális Fejlesztési Alap 2014-2020 közötti időszak prioritásai alapján a STRING projekt a következő céloknak a megvalósításához szeretne hozzájárulni:
- A kutatás, a technológiai fejlesztés és az innováció erősítése
- A KKV-k versenyképességének fejlesztése
Letölthető anyagok:
STRING I. kiadvány
STRING II. kiadvány